Powrót do aktualności

Edycja 2015: Michał Tokarczyk

Rozpoczynamy IV edycję akcji “Krzysiek Pomaga Pomagać”. Tym razem będziemy pomagać Michałowi Tokarczykowi z Jaworek, 7-letniemu chłopcu, niewidomemu, cierpiącemu na 4-kończynowy niedowład. Jak zawsze dotąd, nasza akcja przebiegać będzie w dwóch etapach: zawody narciarskie oraz koncert połączony z licytacją. Ich szczegóły poznacie wkrótce. Tymczasem chcielibyśmy przybliżyć postać Michała. Poniżej publikujemy jego apel o pomoc, autoryzowany przez Fundację Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

APEL O POMOC DLA MICHAŁA !
Michał ma siedem lat i bardzo dużo energii oraz ogromną ciekawość świata. Od roku porusza się samodzielnie. Nigdy się nie poddaje, przełamuje wszelkie bariery. Niestety są one duże. Chłopiec ma znacznie ograniczoną możliwość chodzenia z powodu wad rozwojowych, spastyczności mięśni. Choruje na niedowład spastyczny czterokończynowy. Prawa noga jest krótsza. Michał chodzi na palcach nie stawiając całej stopy. A to bardzo przekrzywia jego ciało, deformuje kręgosłup i biodro. Wraz z pogłębiającym się problemem może dojść do sytuacji, że Michał nie będzie mógł chodzić. Kopanie piłki sprawia mu ogromną radość. Jest dzieckiem niewidomym, ale z zachowanym poczuciem światła. Świetnie sobie radzi nawet w nowych miejscach. Omija wszelkie przeszkody, ma orientację w terenie na piątkę. Chłopcu bardzo dokuczają przykurcze, zwłaszcza rano zanim Michałek się rozrusza, trudno mu stanąć na prawej nodze. Zabieg fibrotomi zniweluje przykurcze, a także znacząco zmniejszy ból. Zwiększy się zakres ruchu i chłopiec będzie mógł postawić całą stopę na ziemi. Będzie mógł biegać i podskakiwać. Dla zdrowej osoby to takie naturalne, dla nas to ogromny skok do przodu. Będziemy mogli spacerować o własnych silach bez wózka, chodzika. Wierzę, że nasze życie stanie się lepsze i łatwiejsze, a cały rozwój Michała przyspieszy i chłopiec stanie się bardziej samodzielny. Przy zabiegu fibrotomi nacięcie włókien mięśniowych jest niewielkie, dzięki czemu nie ma potrzeby gipsowania kończyny, co dla tak aktywnego ruchowo dziecka jest bardzo ważne. Zabieg odbywa się w oddziale chirurgii jednego dnia. Koszt zabiegu to 10.900 złotych. Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie. Dzięki Państwa pomocy Michałek będzie miał szanse na zdrowsze, aktywniejsze i lepsze życie, spełnią się nasze marzenia.
Dziękujemy za wszelką pomoc.

Rodzice i Michał

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank BPH S.A: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 7867 Tokarczyk Michał Jakub – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aby przekazać 1% podatku wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:

KRS: 0000037904,

a w polu “INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE7867 Tokarczyk Michał Jakub

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

(www.dzieciom.pl/7867)

Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam