Powrót do aktualności

Nasze plany na 2022 rok

W tym roku pomagamy Agnieszcze Pikulskiej, studentce Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, która choruje na zespół Devica.

Zorganizujemy trzy duże imprezy, podczas których będziemy zbierać pieniądze na leczenie i rehabilitację Agnieszki: zawody narciarskie, koncert z akucją charytatywną i challenge kolarski.

Zawody odbędą się już niedługo, 19 lutego, w stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski Kluszkowce. Będzie to slalom gigant, ale tak ustawiony, że może go ukończyć każdy, kto choć trochę jeździ na nartach. Przewidujemy trzy klasyfikacje: indywidualną, rodzinną i na najbardziej wymyślne przebranie. Oprócz części sportowej, jak co roku, zapraszamy do naszej wioski narciarskiej z dodatkowymi atrakcjami. Wszystkie ekipy pracujące przy organizacji zawodów działają pro bono, dlatego cały dochód będzie przeznaczony na fundusz leczenia i rehabilitacji Agnieszki.

Zawody w Kluszkowcach w 2020 r. Monika Skawińska-Zacny w konkursie na najlepsze przebranie. Fot.: Dominika Rakszewska.

27 maja zapraszamy do Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha” na koncert i licytację dzieł przeróżnych – raz pięknych, raz śmiesznych, a jeszcze innym razem użytecznych. Możemy zdradzić, że wśród licytowanych przedmiotów znajdzie się, podarowany przez marszanda Andrzeja Starmacha, serwis do kawy z motywem abstrakcji Jerzego Nowosielskiego.

Mateusz Janicki podczas ubiegłorocznego koncertu dla Łukasza Daty w Dworku Białoprądnickim. Fot.: Martyna Szulakiewicz.

W pierwszej połowie września (termin zostanie dookreślony przed wakacjami) zorganizujemy drugi challenge kolarski Krzysztofa Graczyka. Będzie on polegał na kilkukrotnym podjeździe na rowerze z miejscowości Tatranska Polianka (1000 m. npm) do górskiego hotelu Sliezsky Dom (1700 m. npm) w Vielickej Dolinie, pod Gerlachem. Krzyś rzuci wyzwanie, jakie – zobaczymy, a ci którzy je podejmą, będą wyciskać z siebie siódme poty na tym naprawdę bardzo trudnym podjeździe. Wymyślimy jakąś formę spieniężenia tego wysiłku, ale z korzyścią nie dla kolarzy, lecz dla Agnieszki.

Krzyś na trasie w Vielickej Dolinie w 2020 r. Fot.: Paweł Ulatowski.

Bądźcie z nami po to, aby być z Agnieszką!

Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam