Powrót do aktualności

Płyty Ryszarda Styły na aukcję dla Michała

Znany krakowski muzyk Ryszard Styła przekazał na aukcję zestaw swoich płyt “Świat gitarą malowany” (“Eight years ego”, “Blues, blues, blues””Mój rodzinny blues” oraz “Guitar spectrum of music”), a także DVD “A guitar – colored world”.

Ryszard Styła jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Zaczynał karierę muzyczną w 1972 r. W 1976, grając w grupie Stump prowadzonej przez Wojciecha Groborza zdobył wyróżnienie festiwalu “Jazz nad Odrą”. Następnie występował w m. in. grupach: Live, Wały Jagiellońskie, Wolna Grupa Bukowina, Old Metropolitan Band, Dżamble i Laboratorium. Od 1986 r. jest liderem własnej formacji Spectrum Session, z którą wystąpi 7 lutego na koncercie w Hotelu Qubus.
Strona www.bibliotekpiosenki.pl tak charakteryzuje styl muzyczny artysty: “Autorskie dokonania Ryszarda Styły oscylują wokół estetyki fusion, poruszając się na pograniczu jazzu i muzyki rockowej. To nowoczesne kompozycje, w których artysta wypracował wysoce indywidualny język muzyczny. Umiejętnie operuje nastrojem, muzycznymi konwencjami i wszechstronnym instrumentarium, skutecznie przemawiając zarówno do koneserów, jak i przeciętnych słuchaczy. W jego repertuarze można znaleźć niezwykle atrakcyjne utwory autorskie, wykonywane precyzyjnie, niezwykle malarskie, melodyjne i rytmiczne. Doskonały efekt przynosi zestawianie instrumentów akustycznych, elektrycznych i elektronicznych, które tworzą razem bogatą fakturę barw”.

Więcej informacji:http://www.bibliotekapiosenki.pl/Styla_Ryszard

Tu utwór “Letni poranek”, nagranie z 1988 roku: Zobacz na youtube
Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam