11 stycznia 2015

Znany krakowski muzyk Ryszard Styła przekazał na aukcję zestaw swoich płyt “Świat gitarą malowany” (“Eight years ego”, “Blues, blues, blues””Mój rodzinny blues” oraz “Guitar spectrum of music”), a także DVD “A guitar – colored world”.

Ryszard Styła jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Zaczynał karierę muzyczną w 1972 r. W 1976, grając w grupie Stump prowadzonej przez Wojciecha Groborza zdobył wyróżnienie festiwalu “Jazz nad Odrą”. Następnie występował w m. in. grupach: Live, Wały Jagiellońskie, Wolna Grupa Bukowina, Old Metropolitan Band, Dżamble i Laboratorium. Od 1986 r. jest liderem własnej formacji Spectrum Session, z którą wystąpi 7 lutego na koncercie w Hotelu Qubus.
Strona www.bibliotekpiosenki.pl tak charakteryzuje styl muzyczny artysty: “Autorskie dokonania Ryszarda Styły oscylują wokół estetyki fusion, poruszając się na pograniczu jazzu i muzyki rockowej. To nowoczesne kompozycje, w których artysta wypracował wysoce indywidualny język muzyczny. Umiejętnie operuje nastrojem, muzycznymi konwencjami i wszechstronnym instrumentarium, skutecznie przemawiając zarówno do koneserów, jak i przeciętnych słuchaczy. W jego repertuarze można znaleźć niezwykle atrakcyjne utwory autorskie, wykonywane precyzyjnie, niezwykle malarskie, melodyjne i rytmiczne. Doskonały efekt przynosi zestawianie instrumentów akustycznych, elektrycznych i elektronicznych, które tworzą razem bogatą fakturę barw”.

Więcej informacji:http://www.bibliotekapiosenki.pl/Styla_Ryszard

0.ryszard-styla
Tu utwór “Letni poranek”, nagranie z 1988 roku: Zobacz na youtube