Powrót do aktualności

Słońce, Agnieszka, Ciocia i Tata – wszyscy dla Julii

Tego dnia na Długiej Polanie akurat świeciło słońce, co nie zawsze było faktem w ostatnich dniach i tygodniach. Tego dnia wiatr był umiarkowany i stabilny, niezmiennie z kierunku zachodniego. Warunki wiatrowe idealne do tego, aby flagi, które wywiesiliśmy, rozwijały się i były czytelne. Wśród nich także flaga ze zdjęciem Krzysztofa „Leona” Leonowicza – naszego Przyjaciela, nagle zmarłego 1 września ub. r. Jego pamięci poświęciliśmy te zawody, stąd ich podwójna nazwa: Rodzinny slalom gigant dla Julii. Memoriał Krzysztofa Leonowicza.

Fot.: Wojciech Piasecki

Zawody służyły zebraniu środków na rehabilitację Julii Koch. Na liście startowej było zapisanych 186 zawodników, na starcie stanęło ok. 150. Najlepszy czas wśród kobiet/ dziewczynek uzyskała Agnieszka Leonowicz (00:27:46), zaś wśród mężczyzn/ chłopców – Michał Macheta (00:25:09). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Rodzina Leonowiczów (540 punktów). Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze przebranie Jury, w składzie: Anna Jelonek, Agnieszka Pikulska i Beata Zuba, przyznało Ninie Starzyk, która wystąpiła w stroju Eko-Renifera.

Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Kuba Pierzchała
Fot.: Roman Graczyk

Byli z nami p. Łukasz Koch – Tata Julii i p. Monika Koch – Ciocia Julii. Pan Łukasz, mówiąc o forsownej rehabilitacji Julii, porównał jej ciężką pracę do cyklu przygotowań sportowca do Igrzysk Olimpijskich. Trafne porównanie.

Była też z nami Agnieszka Pikulska, której pomagaliśmy w 2022 r. Dwa lata temu była bardzo cierpiąca, potem stan jej zdrowia stopniowo polepszał się i tak jest do dziś. Gdy widzieliśmy Agnieszkę ostatni raz, w czerwcu ub. r., już wtedy byliśmy pod wrażeniem postępów, jakie zrobiła. A wczoraj nasza była podopieczna wzięła udział w gigancie na rzecz Julii. Gdyśmy na to patrzyli, serca nam rosły. I wiemy, bośmy razem zjedli beczkę soli, że Leon też byłby z tego wielce rad.

Julii życzymy wytrwałości. Niech przykład Agnieszki natchnie ją dobrą myślą!

Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam