Powrót do aktualności

Wczoraj w Kluszkowcach: gigant dla Łukasza

2 marca 2020

W slalomie-gigancie wystartowało 285 zawodników, ukończyło go 284. Ale na zawody zapisało się aż 368 osób. Większość z tych, którzy się zapisali, a nie wystartowali, wpłaciła opłatę startową – a to znaczy, że pomoc dla Łukasza była najważniejsza. 

Bo owszem, bawiliśmy się znakomicie. Trochę się ścigając pojedynczo (zwyciężył Dawid Bucki, tutaj wyniki indywidualne), a także grupowo (zwyciężyła rodzina Leonowiczów tutaj wyniki rodzinne), ale przecież pamiętając, że wszystko to służy czemuś większemu. Byli z nami Andrzej Bargiel, ski-alpinista, który jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z K2 i z Broad Peak, oraz Michał Meyer, aktor występujący ostatnio w serialu Zakochani po uszy. Wespół w zespół zebraliśmy dla Łukasza 14.488 PLN. 

W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy klasyfikację na najbardziej wymyślne przebranie. Uczestnicy wykazali się znaczną inwencją, ku wielkiej uciesze publiczności – zresztą, zobaczcie  sami na zdjęciach poniżej, a tutaj więcej zdjęć. 

Jury najwyżej oceniło przebranie duetu Asterix i Obelix, czyli Antoniego i Jana Radomiński-Lasek.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów, a w szczególności Małopolskiemu Okręgowemu Związkowi Narciarskiemu, Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski Kluszkowce i Klubowi  Narciarskiemu “Yeti”. Mariuszowi Martinczakowi dziękujemy za medyczne zabezpieczenie zawodów.

Teraz zapraszamy do Mangghi na koncert i licytację, 14 marca (sobota), o godzinie 17.

Fot.: Dominika Rakszewska.

Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam