Powrót do wydarzeń

Koncert i aukcja dla Julii

Dawniej nasze koncerty i aukcje były ściśle związane czasowo z zawodami. W 2020 roku przeszła przez świat pandemia koronawirusa i mocno pokrzyżowała nam szyki. W rezultacie koncertu w ogóle nie udało się nam przeprowadzić w 2020 r., a w roku 2021 odbył się on w  czerwcu – trzy miesiące po zawodach. Wtedy doszliśmy do wniosku, że muzyka na żywo w lecie to jednak coś innego, bardziej atrakcyjnego niż w „długie zimowe wieczory”. Rok później świadomie poszliśmy tym tropem: zawody w zimie, a koncert wiosną.

Nasze koncerty zawsze odbywają się wraz z aukcją charytatywną. Koncertowali u nas m. in. Marek Raduli, Marek Bałata, Ryszard Styła, Wolna Grupa Bukowina, Grupa Pod Budą, Grażyna Łobaszewska, Jacek Królik, Krzysztof Ścierański, Aga Zaryan, Sublokator i Workaholic. A na aukcjach licytowano dzieła m. in. Tabisza, Nowosielskiego, Wasiuczyńskiej, Wejmana, Świądra…,  a także pamiątki sportowe związane z wielkimi mistrzami sportu: Małyszem, Stochem, Adamkiem, Szmydem, Gilbertem…

W 2023 r. koncert odbył się 9 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Zagrali: Ela Adamiec-Kujawa i Ryszard Styła (program „Świat gitarą i poezją malowany”) oraz Krzysztof Ścierański Kwartet. Można było – z korzyścią dla naszego beneficjenta Mateusza Korneckiego – wylicytować m. in. rysunki Jerzego Nowosielskiego i Szymona Kobylińskiego; grafiki Elżbiety Wasiuczyńskiej, Iwony Ornatowskiej-Semkowicz i Stanisława Wejmana; obrazy Joanny Gałeckiej, Miachała Bacy i o. Marcina Świądera, voucher na 32. Festiwal Kultury Żydowskiej, voucher na Volvo na weekend…

Aukcję – jak to jest już naszą tradycją – poprowadzili: Mateusz Janicki, Wojciech Leonowicz i Karol Stojowski. Kto, był choć raz na naszym koncercie, wie, że prowadzenie licytacji w tym składzie to jest jakość sama w sobie.

W tej edycji koncert i aukcja odbędą się 5 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Główną gwiazdą koncertu będzie Marek Raduli.

Powrót do wydarzeń

Wesprzyj Julię

Wpłacam