Powrót do wydarzeń

Rodzinny slalom gigant dla Julii

Slalom gigant to jest nasza impreza-matka. Z niej potem zrodziły się inne pomysły. Pierwsze nasze zawody narciarskie odbyły się jeszcze przed powstaniem Stowarzyszenia, poczynając od roku 2006 – ich organizatorem był wtedy Małopolski Okręgowy Związek Narciarski. Wówczas służyły wsparciu rehabilitacji Krzysia Graczyka, który doznał udaru mózgu na przełomie 2004 i 2005 r. Po kilku latach stan Krzysia poprawił się, założyliśmy stowarzyszenie i odtąd pomagamy innym osobom, do czego włącza się, na ile potrafi, Krzysztof – stąd nazwa naszego stowarzyszenia.

Od roku 2012 oprócz zawodów organizujemy koncerty z aukcją charytatywną, a od 2021 – także zawody rowerowe. 

W każdym razie rodzinny slalom gigant od lat zaczyna nasz roczny cykl, zwykle zawody odbywają się w lutym, czasem końcem stycznia, czasem początkiem marca. Gościliśmy na różnych stokach w Małopolsce: w Lubomierzu, Jaworkach, Rabce-Maciejowej, Jurgowie, Suchem, Kluszkowcach … Od wielu lat impreza ma charakter masowy, na starcie mamy 200, 300 i więcej zawodników. Oprócz samego slalomu dostarczamy inne atrakcje w wiosce narciarskiej: pokazy konserwacji sprzętu, wypożyczalnię nart, smakołyki i inne. 

Bawimy się dobrze, ale wszystko to po to, aby zgromadzić środki na pomoc dla naszego każdorocznego beneficjenta. W tej edycji zawody odbędą się 20 stycznia 2024 na Długiej Polanie koło Nowego Targu. Całość „startowego” i wpływów od sponsorów pójdzie na potrzeby Julii Koch.

Pełna nazwa imprezy to: Rodziny slalom gigant dla Julii. Memoriał Krzysztofa Leonowicza. Drugi człon tej nazwy nawiązuje do osoby Krzysztofa „Leona” Leonowicza, który zmarł nagle 1 września 2023 r., a był dla naszego środowiska postacią fundamentalnie ważną. Chcemy w ten sposób oddać hołd i zachować dobrą pamięć o naszym Przyjacielu.

Rejestracja na rodzinne zawody narciarskie.

Memoriał Krzysztofa Leonowicza.

Rejestracja Online zastała zamknięta, prosimy o rejestracje na miejscu, na Długiej Polanie.

Biuro zawodów będzie przyjmować zgłoszenia od 8:30 jedynie do godziny 10:00Powrót do wydarzeń

Wesprzyj Julię

Wpłacam