Powrót do wydarzeń

Rodzinny Slalom Gigant dla Mateusza

Slalom gigant to jest nasza impreza-matka. Z niej potem zrodziły się inne pomysły. Pierwsze nasze zawody narciarskie odbyły się jeszcze przed powstaniem Stowarzyszenia, poczynając od roku 2006. Wtedy służyły wsparciu rehabilitacji Krzysia Graczyka, który doznał udaru mózgu na przełomie 2004 i 2005 r. Po kilku latach stan Krzysia poprawił się, założyliśmy stowarzyszenie i odtąd pomagamy innym osobom, do czego włącza się, na ile potrafi, Krzysztof – stąd nazwa naszego stowarzyszenia.

Od roku 2012 oprócz zawodów organizujemy koncerty z aukcją charytatywną, a od 2021 – także zawody rowerowe. 

W każdym razie rodzinny slalom gigant od lat zaczyna nasz roczny cykl, zwykle zawody odbywają się w lutym, czasem końcem stycznia, czasem początkiem lutego. Gościliśmy na różnych stokach w Małopolsce: w Lubomierzu, Jaworkach, Rabce-Maciejowej, Jurgowie, Suchem, Kluszkowcach … Od wielu lat impreza ma charakter masowy, na starcie mamy 200, 300 i więcej zawodników. Oprócz samego slalomu dostarczamy innych atrakcji w wiosce narciarskiej: pokazy konserwacji sprzętu, wypożyczalnię nart, smakołyki i inne. 

Bawimy się dobrze, ale wszystko to po to, aby zgromadzić środki na pomoc dla naszego każdorocznego beneficjenta. W tym roku całość „startowego” pójdzie na potrzeby Mateusza Korneckiego.

Rejestracja na Zawody

Zapraszamy do Kluszkowców do karczmy Koliba, powyżej dolnej stacji wyciągu narciarskiego.

Biuro zawodów czynne od 8:30 do 10:00, wpłaty jedynie gotówką.

Koniecznie szukajcie wolontariusza przy kasach, będzie rozdawać vouchery zniżkowe na wyciąg.

Do zobaczenia!

Powrót do wydarzeń

Wesprzyj Julię

Wpłacam