Powrót do aktualności

Zapraszamy do Kluszkowców

Już w najbliższą sobotę, 18 lutego, zapraszamy na Rodzinne Zawody Narciarskie do stacji narciarskiej Czorsztyn Ski – Kluszkowce. Będziemy rywalizować w slalomie gigancie, a oprócz tego czeka was tam wiele atrakcji w wiosce narciarskiej poniżej mety. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację Mateusza Korneckiego. Szczegóły imprezy znajdziecie na Wydarzeniu na Facebooku, tutaj parę słów o Mateuszu. I o sensie pomocy dla niego.

A zatem Mateusz. Ten młody człowiek ma teraz 28 lat. Jak każdy w tym wieku, miał swoje pasje i realizował je z dużym zapałem. Wśród nich było kilka dyscyplin sportowych, w tym szczególnie wspinaczka, rajdy samochodowe i kolarstwo singletrack. W czasie treningu na rowerze 7 miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi. Wydawało się, że pozostanie czterokończynowo sparaliżowany, potem – że nigdy nie będzie chodzić, a jednak …

Fot.: Archiwum rodzinne Mateusza Korneckiego.

A jednak Mateusz dostał szansę. Z jakichś powodów jego organizm okazał się silniejszy, niż przewidywali lekarze i Mateusz począł odzyskiwać najpierw podstawowe funkcje życiowe, a potem kolejne sprawności, takie jak siadanie, wstawanie, chodzenie. Jeszcze sporo brakuje mu do dawnej sprawności, ale tempo, w jakim wraca do zdrowia, jest imponujące. Dość powiedzieć, że niedawno Mateusz stanął przy ścianie wspinaczkowej i zaczął się wspinać. Na razie na łatwą ścianę, ale jeśli ktoś by to przewidywał kilka miesięcy temu, byłby uznany za fantastę.

I tu właśnie zaczyna się Wasza rola. Bo chodzi o to, że to „okno możliwości”, które otwarło się przed Mateuszem, nie będzie otwarte wiecznie. Właśnie teraz jest najlepszy moment, że kontynuować intensywną rehabilitację. Mateusz ćwiczy obecnie do 8 godzin dziennie. Daje wszystko, co może, reszta nie zależy od niego. Ta reszta to finansowanie terapii na najwyższym poziomie, a to oznacza bardzo duże koszty.

Bez Was to się nie uda. Dlatego, prosimy, wesprzyjcie Mateusza, na przykład przez udział w zawodach w Kluszkowcach.

Fot.: Dominika Rakszewska – Idea Photography.

Powrót do aktualności

Wesprzyj Julię

Wpłacam