Powrót do wydarzeń

Challenge kolarski

W roku 2020 Krzysztof Graczyk, jeden z założycieli naszego Stowarzyszenia i człowiek, od którego dramatycznych kolei życia to wszystko się zaczęło, po raz setny podjechał na rowerze z miejscowości Tatranska Polianka (1000 m. npm) do Velickeho Plesa (1.700 m. npm) pod Gerlachem. Skąd się to wzięło i dlaczego akurat Krzyś zrobił to sto razy, możecie się dowiedzieć tutaj: https://krzysiekpomaga.org/100-x-slaski-dom-nieprosta-historia-1/ i tutaj: https://krzysiekpomaga.org/100-x-slaski-dom-nieprosta-historia-2/, i tutaj: https://krzysiekpomaga.org/100-x-slaski-dom-nieprosta-historia-3/, i tutaj: https://krzysiekpomaga.org/100-x-slaski-dom-nieprosta-historia-4/.

Impreza w 2020 roku miała charakter prywatny, chociaż brało w niej wielu przyjaciół Krzysia, także członkowie naszego Stowarzyszenia. Ale w naszych głowach zrodził się wtedy pomysł, by wykorzystać nadzwyczajne zdolności kolarskie Krzysia dla naszych, czyli Stowarzyszenia, celów. I tak, w 2021 r. przeprowadziliśmy pierwszy challenge kolarski w tym samym miejscu, a dochód został przeznaczony na wsparcie naszego beneficjenta (wtedy był nim Łukasz Data). W roku 2022 wspieraliśmy w ten sposób Agnieszkę Pikulską.

W roku 2023 powtórzymy ten pomysł, a będziemy się wspinać (tak, tak, jest to kolarska wspinaczka) na rzecz Mateusza Korneckiego. Cała sztuka będzie polegała na kilkakrotnym pokonaniu trasy Tatranska Polianka – Velicke Pleso jednego dnia i na zmonetaryzowaniu tego wyzwania z korzyścią dla Mateusza. 

Impreza odbędzie się 9 września 2023. Szczegóły będziemy uzupełniać w miarę zbliżania się jej terminu.

Powrót do wydarzeń

Wesprzyj Mateusza

Wpłacam