Powrót do wydarzeń

Challenge kolarski dla Julii

W roku 2020 Krzysztof Graczyk, jeden z założycieli naszego Stowarzyszenia i człowiek, od którego dramatycznych kolei życia to wszystko się zaczęło, po raz setny podjechał na rowerze z miejscowości Tatranska Polianka (1000 m. npm) do Velickeho Plesa (1.700 m. npm) pod Gerlachem. Skąd się to wzięło i dlaczego akurat Krzyś zrobił to sto razy, możecie się dowiedzieć tutaj:

Impreza w 2020 roku miała charakter prywatny, chociaż brało w niej wielu przyjaciół Krzysia, także członkowie naszego Stowarzyszenia. Ale w naszych głowach zrodził się wtedy pomysł, by wykorzystać nadzwyczajne zdolności kolarskie Krzysia dla naszych, czyli Stowarzyszenia, celów. I tak, w 2021 r. przeprowadziliśmy pierwszy challenge kolarski w tym samym miejscu, a dochód został przeznaczony na wsparcie naszego beneficjenta (wtedy był nim Łukasz Data). W roku 2022 wspieraliśmy w ten sposób Agnieszkę Pikulską, a w 2023 r. – Mateusza Korneckiego.

W nadchodzącej edycji powtórzymy ten pomysł. Chcielibyśmy zrobić to znowu pod Gerlachem, ale po ubiegłorocznych doświadczeniach, nie wiemy, czy ta lokalizacja się utrzyma. Z pewnością jednak utrzyma się główna idea: ciężki podjazd kolarski gdzieś w górach i zmonetaryzowanie tego wyzwania z korzyścią dla Julii. Impreza odbędzie się we wrześniu 2024. 

Powrót do wydarzeń

Wesprzyj Julię

Wpłacam