Powrót do wydarzeń
Rejestracja

Challenge kolarski dla Julii

W roku 2020 Krzysztof Graczyk, jeden z założycieli naszego Stowarzyszenia i człowiek, od którego dramatycznych kolei życia to wszystko się zaczęło, po raz setny podjechał na rowerze z miejscowości Tatranska Polianka (1000 m. npm) do Velickeho Plesa (1.700 m. npm) pod Gerlachem. Skąd się to wzięło i dlaczego akurat Krzyś zrobił to sto razy, możecie się dowiedzieć tutaj:

Impreza w 2020 roku miała charakter prywatny, chociaż brało w niej wielu przyjaciół Krzysia, także członkowie naszego Stowarzyszenia. Ale w naszych głowach zrodził się wtedy pomysł, by wykorzystać nadzwyczajne zdolności kolarskie Krzysia dla naszych, czyli Stowarzyszenia, celów. I tak, w 2021 r. przeprowadziliśmy pierwszy challenge kolarski w tym samym miejscu, a dochód został przeznaczony na wsparcie naszego beneficjenta (wtedy był nim Łukasz Data). W roku 2022 wspieraliśmy w ten sposób Agnieszkę Pikulską, a w 2023 r. – Mateusza Korneckiego.

W ubiegłym roku organizując wydarzenie pod Gerlachem napotkaliśmy na duże trudności ze strony słowackiego parku narodowego (Tatranský Národný Park), po tych doświadczeniach zdecydowaliśmy – z żalem – pożegnać się z tamtą lokalizacją.

Challenge kolarski dla Julii Koch odbędzie się 21 września 2024 na trasie Skrudzina – Przehyba. 

    Kwota wsparcia:    Powrót do wydarzeń

    Wesprzyj Julię

    Wpłacam